Vyberte stránku

  Rodinný pivovar ZICHOVEC jsme založili v roce 2012 a pivo se zde vaří od června téhož roku. Impulsem byla nespokojenost s chutí unifikovaných produktů nadnárodních pivovarů a svou roli sehrály také kořeny a vzpomínka na prapředka, zichoveckého rychtáře Krahulíka, který provozoval vyhlášený zájezdní hostinec v Panenském Týnci. – těmito slovy se uvádí pivovar Zichovec na svých stránkách:   https://www.pivovarzichovec.cz/pribeh

Dobrá věc se podařila a ve čtvrtek 17.5.2018, proběhla již druhá pivní degustace, tentokrát v zastoupení pivovaru Zichovec, po boku Ondry Husáka – sládka a zahájena požehnáním našeho faráře Kosti.

Z rozfajrované udírny jsem začal tahat kousky jako třeba krkovice, jitrnice, špek, slaninku a také náš osvědčený SUPR vyuzený Gothaj.

Na čepu jsme měli možnost ochutnat 10° Krahulík, 12° Krahulíka – Konzumní piva 10° a 12° nesou jméno Krahulík (podle pradědy Krahulíka), 12° Robin Ale – A.P.A., pivo plné pryskyřičných tónů, doprovázené ovocností chmele Citra, 14° EAST meets WEST-I.P.L., pivo krásně ovocité s přídanými pšeničnými vločkami, 15° I.P.A., která byla stáčena z tanku vpivovaru ještě několik málo okamžiků před příjezdem k nám do Pubu a konečně posledním čepovaným pivem byla Černá 13°, kde z mého phledu jednoznačné dominuje krásně hoýká čokoláda.Na závěr nám byla umožněna ochutnávka sour Passion fruit 12° – kyseláč, který byl nabitý marakujou, teda takovýho ,,kyseláče,, jsem jaktěživ nepil!!!

 

JEDNÍM SLOVEM DÍKY TÝMU ZICHOVEC ZA PARÁDNÍ VEČER

Share This